Bij Hockeyclub ’s-Hertogenbosch vinden we het belangrijk dat iedereen veilig en met plezier kan sporten. Wij willen daarom met en voor elkaar zorgen voor een veilige sportomgeving. Binnen onze vereniging is daarom geen plek voor grensoverschrijdend gedrag. We hebben een open cultuur waardoor we elkaar durven aan te spreken als iemand zich toch op een grensoverschrijdende manier gedraagt. Hoe maken we de kans op grensoverschrijdend gedrag zo klein mogelijk? We proberen dat op de volgende manieren te doen:
Als vereniging vinden wij het belangrijk welke personen wij aannemen. Ons aannamebeleid bestaat uit drie onderdelen, die hieronder nader worden toegelicht.
Voordat nieuwe coaches, trainers, managers en vrijwilligers een functie gaan vervullen binnen Hockeyclub ’s-Hertogenbosch, vindt er een intakegesprek plaats en worden – indien aanwezig – referenties gecheckt bij de vereniging waar hij of zij vandaan komt. Op deze manier wordt nagegaan of er iets is voorgevallen waardoor hij of zij daar is weggegaan. Dit kan namelijk ook iets kleins zijn, wat niet tot veroordeling of een aantekening heeft geleid, maar wat wel belangrijk is om te weten.
Alle coaches, trainers, managers en/of vrijwilligers die op enige wijze betrokken zijn bij (de begeleiding van) een team, zullen zich houden aan de Gedragscode Teambegeleiding. De Gedragscode Teambegeleiding is opgesteld om te laten zien hoe we binnen Hockeyclub ’s-Hertogenbosch met elkaar omgaan. De Gedragscode Teambegeleiding zal gelden voor en wordt toegezonden en/of verstrekt aan de coaches, trainers, managers en/of vrijwilligers. Zo is duidelijk dat we ons aan bepaalde normen en waarden houden en respectvol met elkaar omgaan binnen Hockeyclub ’s-Hertogenbosch.
Gedragscode Teambegeleiding:
Voor vrijwilligers en betaalde krachten ouder dan 16 jaar en die binnen Hockeyclub ’s-Hertogenbosch een functie vervullen waarbij zij betrokken zijn bij en/of werken met minderjarigen en/of (verstandelijk) gehandicapten, zal een VOG aangevraagd worden. Op deze manier wordt zoveel mogelijk uitgesloten dat gedragingen van een persoon in het verleden een probleem vormen voor de toekomst.
De VOG is gratis voor vrijwilligers. Voor betaalde krachten zijn de kosten voor de VOG voor de betreffende persoon zelf, tenzij anders afgesproken. Als de persoon geen VOG krijgt van het ministerie of weigert een VOG aan te vragen, zal deze niet worden aangenomen, dan wel zal afscheid worden genomen van deze persoon.
Van de volgende personen zal in ieder geval een VOG worden aangevraagd:
Een VOG is niet oneindig geldig. Daarom zal de VOG elke 3 jaar opnieuw worden aangevraagd. Ook als iemand gedurende een langere periode niet actief is geweest voor onze vereniging (meer dan 1 jaar), wordt opnieuw een VOG aangevraagd.
Het secretariaat van Hockeyclub ’s-Hertogenbosch stuurt de gegevens van de coach, trainer, manager en/of vrijwilliger naar Justis.nl. Zij nemen contact op met de betreffende persoon en sturen de VOG naar hen op. Vervolgens stuurt de coach, trainer, manager en/of vrijwilliger de VOG naar het secretariaat die het verwerkt. In LISA wordt bij de persoon aangegeven dat deze een VOG heeft, met hieraan gekoppeld
Binnen Hockeyclub ’s-Hertogenbosch vinden we het belangrijk dat iedereen zich veilig voelt. Wij beschikken daarom over een vertrouwenscontactpersoon. Deze is onafhankelijk en maakt geen deel uit van het bestuur.
Met de vertrouwenscontactpersoon kan contact worden opgenomen om onaangename en ongewenste zaken (bijvoorbeeld pesten, (seksuele) intimidatie, discriminatie en/of grensoverschrijdend gedrag) binnen onze club te bespreken.
De gesprekken die met de vertrouwenscontactpersoon plaatsvinden zijn vertrouwelijk. Niemand wordt daarvan op de hoogte gesteld, zonder dat de betrokken persoon daar toestemming voor geeft of daarvan op de hoogte is. We houden ons aan het Protocol Sociaal Veilige Sportomgeving aangaande Grens Overschrijdend Gedrag, zoals te raadplegen op de website van de KNHB.
De vertrouwenscontactpersoon is bereikbaar per e-mail: vcp@hcdenbosch.nl.
Meer informatie over onze vertrouwenscontactpersoon
vind je op onze website.
Hockeyclub ’s-Hertogenbosch heeft een tuchtcommissie. Deze heeft (in ieder geval) de volgende taken en bevoegdheden:
Binnen Hockeyclub ’s-Hertogenbosch worden alle betrokkenen, zoals spelers, coaches, ouders, trainers, overige leden, vrijwilligers en bezoekers geacht zich te houden aan onze gedragsregels, zowel binnen en buiten het speelveld op het eigen sportterrein, alsook op het sportterrein van een andere vereniging in binnen- en buitenland. Betrokkenen gaan respectvol om met elkaar, met tegenstanders en iedereen die bij Hockeyclub ’s-Hertogenbosch betrokken is. Eenieder zal zich in ieder geval aan de volgende regels houden:
NOC*NSF heeft ter preventie van seksuele intimidatie in de sport een aantal gedragsregels opgesteld. Deze gedragsregels zijn van belang voor iedereen die aan sport doet. Ze zijn vooral bedoeld om alle begeleiders van sporters en van sportactiviteiten een richtlijn te geven ten aanzien van welk gedrag wel en niet is toegestaan. De gedragsregels zijn op 20 mei 1997 vastgesteld door de Algemene Vergadering van NOC*NSF. De KNHB is lid van NOC*NSF. Hockeyclub ’s-Hertogenbosch is lid van de KNHB. Daarmee zijn de gedragsregels ook van toepassing op verhoudingen binnen de hockeysport tussen sporters onderling, tussen kader onderling en tussen sporters en kader.
De Gedragsregels Seksuele intimidatie in de sport zijn op
deze website te vinden.
Hockeycomplex 'Oosterplas'
Oosterplasweg 35
5215 HT 's-Hertogenbosch
Telefoon clubhuis: 073 8 999 555
Privacybeleid website
All Rights Reserved | HC 's-Hertogenbosch
Powered by Lab701 Online Marketing